Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Sileo's Dream

a jak vše začalo

 

Tak jak to bývá, bylo, nebylo. Jeden mladý pár se přestěhoval do společného bytu a žili si tam spolu. Bylo jim dobře, ale život se jim zdál neúplný. Nikdo na ně doma nečekal a nevítal je. Nikdo je neutěšoval, pokud jim bylo smutno. Prostě měli jen sami sebe.

A jednoho dne se stalo, že přítel přinesl domu nalezené kotě. Bylo to v zimě a toho malého tvorečka se mu zželelo. Tak jim začal nový život plný zvratů a radosti.

A aby to malé stvoření nebylo samo doma, když oni byli v práci, tak mu pořídili kamaráda.

A jak ubíhal čas, postupně přibyli do rodiny další kočičí přátelé.

A zvláště jeden z nich byl mi velmi blízký. Byl to aristokrat mezi kocoury a jmenoval se Sileo. On byl ten, co mě doslova uchvátil. Byl ten zástupce mezi kočkami díky, kterému jsem se o tyto tvory začala více zajímat. A byl to on, díky komu jsem chtěla zkusit první výstavu.

Ale bohužel tomu nebylo přáno a kocourek v nedožitých dvou letech umřel na selhání ledvin a jater.

Ale přesto to byl on díky, kterému jsem tento sen nechtěla opustit. A díky němu jsem došla k tomuto plemenu mainské mývalí kočky. Poněvadž přesně takovou povahu měl on. A vím, že by si výstavy určitě užíval.

A tak při hledání kocourka stejné povahy, tedy mainské mývalí jsem narazila na chovatelku Lenku Koblížkovou. Kde mě při návštěvě doslova uchvátil jeden malý světle červený kocourek. Celou dobu se mnou laškoval a já se zamilovala. A tak k nám do rodiny přibyl krásný zástupce tohoto plemene.

On nám vnesl do života to správné koření a nový směr.

Během plánování prvních výstav jsem narazila na inzerci přenádherné kočičky od chovatelky Lucky Tenderové. A bylo hotovo. Kočička se pořídila a vznikl náš chov. Který byl dne 25.5.2013 oficiálně uznán.

Absolvovaly jsme první výstavu mezi koťaty. Na výstavě MVK, Star Show Diplomat 2013 a dařilo se nám mezi koťaty dobře. Oba dostali známku EX 1. 

A od té doby nás můžete vidět na výstavách a nejen majňáky, ale i obyčejné domácí kočky. Kde si vše v plné míře všichni užíváme.

 

picmonkey-collage.jpg

 

picmonkey-collage.jpg

 

picmonkey-collage.jpg

 

picmonkey-collage.jpg

 

n.jpg

 

Chov našich koček je náš způsob života. Vše je našim kočkám přizpůsobené. Mohou do všech místností a všude poctivě asistují. Ať se jedná o vaření, úklid, sprchování či návštěvu záchodu nebo pouhý spánek v posteli :-)

Po bytě máme škrabadla, misky s granulemi a vodou, samozřejmě kočkolity a spousty hraček všude možně :-) také oblíbené pelíšky, zvláště krabice :-)

Všechny kočky jsou ve skvělé kondici. Pravidelně očkovány (proti panleukopenii, herpesvirové a calicivirové infekci a vzteklině koček), testovány na střevní parazity. Chovné kočky jsou testovány na HCM, SMA, PKD, rdAc PRA, GSD type IV , FLeV a FIV.

Všechny naše kočky jsou čistotné a vychované.

Krmíme výhradně kvalitními suchými krmivy od značky Royal Canin (Mother and Babycat, Kitten, Maincoon kitten a adult, Exigent Savour), které mají neustále k dispozici. Dále dostávají denně přemražené syrové maso (kuřecí, hovězí, vepřové, rybí, krůtí), občas proložíme vařeným či pečeným. Dále dostávají kapsičky (Felix, Gimpet, Applaws, Gourmet Perle, Gourmet Gold, Sheba). Doplňujeme vitamínovou pastou od Gimpetu, s Biotinem a Malt-Softkou.

Samozřejmě mohou ochutnat i to co máme my. Ať se jedná o pečivo, těstoviny, vařené brambory či zeleninu, kterou nikteří vyloženě vyžadují :-)

Také mají k dispozici venkovní výběh, který mohou kdykoliv navštívit :)

 

 picmonkey-collage.jpg

 

picmonkey-collage.jpg

 

picmonkey-collage.jpg

 

picmonkey-collage.jpg