Jdi na obsah Jdi na menu

ROK 2014

n.jpg

 

  Rok 2016  packa.jpg     Rok 2015  packa.jpg        

 

 

n.jpg

 
 
Rok 2014  packa.jpg
 

25 - 26.10.2014

SVĚTOVÁ VÝSTAVA KOČEK, PRAHA

      Konečně jsme se dočkaly naší první světové výstavy. Na tento den jsme se moc těšily a hrdě jsme jeli reprezentovat s třemi kočkami, které splnily podmínky pro účast a dokázali se nominovat.

      Brzo ráno jsme vyrazily směr Praha v očekávání, že zde bude veliká fronta u přejímky zvířat. Ale kupodivu tolik, lidí zde ještě nebylo a byli jsme hned druzí na řadě. Prohlídl nás mladý veterinář a dostali jsme osvědčení se kterým jsme pokračovali k přihlášení a dostali jsme čísla klecí.

      Brzo jsme našli místa ve velké hale a začali jsme si vybalovat věci, zdobit záclonky a u bydlet kočičáky. Šli jsme pozdravit známý a poohlídnout se, kde budeme posuzováni. Viděly jsme krásný zahajovací ceremoniál a hurá posuzování začalo. Šli jsme na řadu až po obědě, takže jsme byli náležitě napnutý a nesví, kdy přijdeme na řadu. A jako vždy se nám stalo, že skoro současně. Domácí šli úplně zároveň.

       Zapu si vedla skvěle a dostal v konkurenci tří koček další CAGCIB a byla nejlepší ve své skupině. Pak jsme šli do roztřelu o NOM. a BIV. Bylo nás tam více, ale rozhodovalo se mezi námi a ještě jednou krásnou kočkou. Paní posuzovatelka se nemohla dlouho rozhodnout a Zapu samozřejmě zas nebyla nadšená jak dlouho to trvá a zlobila s výstavním postojem. Na konec vyhrála naše konkurentka, ale jen pro to, že byla o trochu větší, mohutnější. Krásný výkon! A tato kočka, pak nakonec BIS vyhrála, takže jsme byli poraženi vítězkou což je úžasné, když se rozhodovalo mezi námi :)

        Domácí si také vedli dobře. Tlustí, který byl z tolika lidí dost nesví získal 7 místo. A Hanička, které to byla druhá výstava si vedla přímo úžasně v konkurenci hodně koček. Paní posuzovatelka byla z ní nadšena, že takhle mladá a má úžasnou vyrovnanou proporci těla. V roztřelu do BIS, který byl vážně hodně dlouhý v tak veliké konkurenci, už byla nesvá a nechtěla moc držet v postoji. Ale dostali jsme se do nejlepší pětky. Dál už paní posuzovatelka si nevěděla rady a rozhodovali maličkosti. Jelikož už byla dost nervózní, zůstali jsme na pátém místě. Což je úžasný výkon.

         Takže na světový výstavě jsme dostali úžasná ohodnocení, které jsme ani nečekali. Byl to úžasný zážitek na, který nikdy nezapomeneme :)

 

               IC Yasmin of Pumeli Garden, CZ - CAGCIB !!!

(proti dvou konkurentkám)

           Hanuy of Sileo's Dream CZ - V. !!!

(z 13. koček)

Tlusťoušek of Sileo's Dream, CZ - VII.

 

 

picmonkey-collage.jpg

 

 

 

 

n.jpg

 

12.10.2014

MVK Brno

         První výstavy naší Haničky v dalekém Brně :) Cestu jsme zvládli dobře, na to, že první výstava a pro nás tak daleko. Celou cestu my spala na klíně a fungovala lépe jak klimatizace a krásně hřála:)

          Výstava byla malá, ale bylo zde mnoho přátel a krásná atmosféra. Hanička utvrdila mou představu, že na výstavy je více než vhodná. Celou dobu v kleci vrněla a šíleně se dožadovala mazlení. Všechny uchvátila svým vzhledem a povahou.

       Samotné posuzování zvládla také dobře a moc se líbila. Dařilo se krásně a dostala BIS na první výstavě !!! Úžasný výkon a díky němu splňujeme podmínky na světovou výstavu, na kterou se moc těšíme.

 

Hanuy of Sileo's Dream, CZ - I., NOM., BIS

 

picmonkey-collage.jpg

 

n.jpg

 

10.8.2014

MVK Boskovice

         Na tuto výstavu už jsem se chtěla podívat déle a konečně se to splnilo. Ráno jsme nedočkavě vyrazily směrem Boskovice.

Cesta ubíhala rychle, Zapu celou prospala na klíně, jen Tlustí byl neklidný a dlouhá cesta se mu nezamlouvala. Ale bylo krásně a svítilo nám pak i sluníčko.

Výstava byla pěkná a dobře zorganizovaná i když zahájení bylo později. Sem se určitě budeme vracet. Sešli jsme se tu se spousty známými a vše si řádně užily v dobré náladě.

Tentokrát reprezentovala tedy Zapu s Tlustím a vedlo se jim dobře. Jen Zapu přišla o nominaci, že nechtěla držet ve výstavním postoji což trochu zamrzelo, ale i tak to byl pěkný den a dokonce našeho Tlustího chtěli nominovat do speciálky stříbrných, ale bohužel to nemá zapsaný v rodokmenu, který nemá, tak se účastnit nemohl. 

 

                  Tlusťoušek of Sileo's Dream, CZ - I., NOM.

                   IC Yasmin of Pumeli Garden, CZ - CAGCIB

 

boskovice.jpg

 

n.jpg

 

15.6.2014

MVM Viničné, SK

    Brzy ráno jsme vyrazily opět směr Slovensko a cestou nabrali kamarádku s kocourem v Praze. Cesta byla záživná probraly jsme všechny kočičí věci na, které si vzpomenete i nevzpomenete.

Tentokrát jsme dorazily v přijatelné době a ne v tak velkém předstihu jako minule. Po přejímce nám, ale i se spousty známými nálada klesla, již už jsme měli připravené klece, když se k nám vrhla sousedka ať vypadneme, že tu klec potřebuje ona i když jsme tam měli svá čísla a byla s manželem pořádně sprostá. Přes veškeré dohady nás organizátoři přehodily jinam, ale naštěstí jsme zůstali u sebe.

Velice rozladěni jsme čekali na zahájení výstavy a výstavu samotnou. Nebyla tak pěkná a pohodová jak minule. Byli jsme všichni ne zrovna v dobré náladě a posuzovatelé, taky dvakrát nepřidali v chování. Celkově jsme byli poprvé rádi, že je konec výstavy.

Odnesli jsme si slušné výsledky a já dojem, že chudáka stresovaného Bráju, jen tak na výstavu už brát nebudu a Viničné asi pouze začátkem roku, kdy začínají výstavy a patří mezi první. Je tam lepší atmosféra a je se o to více koukat na krásnou konkurenci.

 

                  Brian Berry of Sudden Blazing, CZ - EX 2

                    IC Yasmin of Pumeli Garden, CZ - CAGCIB

 

picmonkey-collage.jpg 

 

n.jpg

 

9.3.2014

        Nalezená kočička Sia, po neúspěšném nalezení nové rodiny se vrátila ke mne a časem se zjistilo, že březí od jejich údajně kastrovaného kocoura. A dne 9.3.2014 porodila ráno čtyři drobečky. Tak rodince hledám milující domovy, kde s nimi bude zacházeno s dobrou péčí a láskou.

 

969857_685272231514499_661045781_n.jpg

 

n.jpg 

 

9.2.2014

MVM Viničné, SK

         Celá naše výstavní část smečky, brzy ráno ve 3 hod. vyrazila směr Slovensko, Viničné. Všichni ospalí, nikomu se nechtělo vstávat.

Naše dlouhá cesta skoro 400 km, probíhala docela, rychle, jakmile si kočky ujasnily, že jsem je pochopila a Brája může cestovat na zadním okýnku, nad kufrem, Zapu na klíně a Tlustí rozvalený v přepravce. V této pohodě prospali skoro celou cestu na Slovensko.

Při naší pílí dorazit včas jsme přijeli na půl osmou a přejímka až od půl deváté. V klidu jsme si počkaly, postupně dorazily i známý. Zdárně jsme nazdobili klec nově upravenými záclonkami a hurá se kouknout u koho budeme.

Samozřejmě jak jinak Zapu i Brája zároveň u jiných posuzovatelů. Tak i v tom zmatku, jsme vše zdárně zvládli, kamarádi pomohli.

Děvčata uzmula stůl a popíjeli jsme vínko a k tomu slané a sladké. Dobře jsme se pobavily a přivezli krásné výsledky a poháry :-)

Poprvé jsme vyhráli BIS a dokonce dvě, naši majňáci zvládli vyjet titul IC :-)

 

               CH Brian Berry of Sudden Blazing, CZ - CACIB                 a stal se INTER CHAMPIONEM !!!

          CH Yasmin of Pumeli Garden, CZ - CACIB, NOM., BIS              a stala se INTER CHAMPIONEM !!!

Tlusťoušek of Sileo's Dream, CZ - I., NOM., BIS

 

picmonkey-collage.jpg

 

n.jpg 


1.1.2014 

         Tak konečně je to tu, zahájily jsme webové stránky. Postupně se tu objeví všechny novinky a informace o nás.